Rady od cyklistky pre ženy: ako predísť konfliktom

Článok od čitateľky webu, ktorá sa chce podeliť so svojimi skúsenosťami z cyklistiky. Ako predísť zbytočným problémom zo strany vodičov a čo si majú ženy všímať.


Možno si myslíte, že vám sa to stať nemôže. Aj ja som si to myslela, ale nie je tomu tak! Mám svoje skúsenosti: chodievam sama na 100-kilometrové trasy a denne zažívam rôzne situácie, stretávam rôznych ľudí na cestách, mám množstvo príjemných zážitkov, no zopár aj tých nepríjemných :-)
Keďže chodievam sama, tak si asi chlapi myslia, že nemám priateľa alebo že sa im ešte predvádzam. Preto je potrebné všímať si okolie a ľudí, aby ste úspešne predišli konfliktom a z bicyklovania si odnášali len príjemné zážitky.
Všímajte si ľudí vo vašom okolí a ak sa vám zdá trošku čudný, treba ho riadne obísť! Ja to robím tak, že sa tvárim akoby tam ani nebol a keď som skoro pri ňom, tak ho rýchlo obídem. Takisto si všímajte autá, ktoré vás obchádzajú, a ak uvidíte niektoré z nich o pár kilometrov odstavené na krajnici, všímajte si vodiča: pozerajte sa do spätného zrkadla a ak vás vyzerá v zrkadle, tak ho radšej obíďte. Sú aj takí jednotlivci, ktorí vystúpia z auta a evidentne po vás čumia. Vtedy je už lepšie vyhnúť sa im. Možno sa smejete, že tak toto sa vám nemôže stať, ale verte mi, že sú aj takýto ľudia. Ďalším dôvodom sledovania odstavených a vzdialene obchádzania kvôli častým nehodám vznikajúcim po otvorení dvier do cesty cyklistu (mne sa to už stalo).
Potom sú aj neškodní vodiči, ktorý za vami len behajú na aute a vykyvujú. Pre istotu ich ignorujte, lebo môže byť, že sa snažia o nechcené stretnutie. Jednoducho sa nedávajte veľmi do reči s nikým, koho takto stretávate na cestách a ak už aj tak potom si ho nepúšťajte k telu.
Za tých 10 rokov, čo sa venujem cyklistike, som už stretla všelijakých „čudákov“ na cestách a ak ma niekto zastavil, tak aj keď nie hneď, po čase vyšlo najavo, že iba kvôli rýchlemu priateľstvu. A je veľa takých, čo vás začnú obťažovať.
Prajem vám veľa príjemných kilometrov na bicykli a hlavne si nezabúdajte všímať okolie okolo vás.


  • Currently 5.00/5

Priemerné hodnotenie: 5.0 (počet hlasov: 1)

Hlasovať môžu len prihlásení užívatelia

» Diskusia k článku (0) - pridať komentár

bravurna
28. 2. 2009 22:13
Prečítané 1301

» Články od autora

Žiadne ďalšie cyklistické články od tohto autora.

» Podobné články

Žiadne podobné články.


Bikeweb.sk


bike

22.10.2018
slnko 7:34 - 17:58
Sviatok: Sergej

Prihlásenie
Nick:
Heslo:

Ďalšie sekcie

Bikeweb odporúča

Najčítanejšie články

Reklama

Kvízy

Inzercia

  »   Bicykle a iné inzeráty pre cyklistov.      Bezplatná inzercia na bazar.sk.