Jazda - zoznam článkov v kategórii

1 2

NORBA - Etika jazdy na horskom bicykli v teréne Jazda na bicykli sa v jeden okamih dokáže zmeniť na jazdu na vozíku. Mnoho ľudí preceňuje svoje sily, ktorých pri dlhšej jazde značne ubúda. Preto by ste sa mali aj mimo ciest riadiť určitými pravidlami, aby ste predišli možným nehodám.
Bezpečná jazda Bezpečná jazda je základom úspechu každej túry. Bezpečnou jazdou môžeme zabrániť rôznym zbytočným nehodám, ktoré neraz stoja aj život či doživotné ochrnutie.
Ako sa chrániť Každý, kto už chvíľu jazdí na biku zažil situáciu, keď nechcene pobozkal zem. Záleží iba na schopnostiach jazdca ako takýmto situáciám zabrániť prípadne predísť. Ak už však takáto situácia nastane, pomôcť môžu všelijaké ochranné pomôcky, tzv. chrániče.
Pravidlá pre cyklistov (zákon) Úryvky zo zákona týkajúce sa cyklistov.
Pravidlá pretekov v XC Trocha teórie o pretekoch.
Ako na preteky Kondícia, zručnosť v ovládaní bicykla a mentálna sila sú kľúčom k úspechu v XC pretekoch. Poriadny štart a sledovanie energetickej hladiny sú dôležité prvky, a keď sa k nim pridá technika a vedomosti, vytvorí sa tak náskok pred súpermi.
Nový cestný zákon Podľa navrhovanej zmenu zákona môžete pri jazde na bicykli dostať riadne mastnú pokutu. Pokuta za jazdu pod vplyvom alkoholu môže dosiahnuť až 30 000sk (995 €). Za jazdu bez cyklistickej prilby 2000sk (66 €).
Vyhláška pre cyklistov a sadzobník pokút Od februára vstúpil do platnosti upravovaný zákon o cestnej premávke a isté zmeny sa týkajú aj cyklistov (konkrétne §55 - Osobitné ustanovenia o cyklistoch). Viete koľko zaplatíte za jeho porušenie?
Preprava bicyklov v MHD (Bratislava) Od 1. októbra 2009 zmenil Dopravný podnik Bratislava tarifu a prepravný poriadok MHD. Medzi novinkami je aj preprava bicyklov vo vozidlách MHD počas víkendov a sviatkov.
Navigácia pre cyklistov - úvod Po žiadostiach od kamarátov ohľadne pomoci s výberom cyklistickej navigácie som sa rozhodol napísať k tejto téme zopár informácii aj pre cyklistov bez technického zamerania. Dnes už turistickú navigáciu bežne využívajú aj cyklisti. V tomto článku sa pokúsim zjednodušene popísať ako navigácia funguje a na čo si treba pred kúpou dávať pozor.

zobrazené články: 1 - 10

1 2

Bikeweb.sk


bike

18.10.2018
slnko 7:28 - 18:06
Sviatok: Lukáš

Prihlásenie
Nick:
Heslo:

Ďalšie sekcie

Bikeweb odporúča

Najčítanejšie články

Reklama

Kvízy

Inzercia

  »   Bicykle a iné inzeráty pre cyklistov.      Bezplatná inzercia na bazar.sk.