Inteligentné športové oblečenie

bike

Moderné informačné technológie sa postupne dostávajú do každej oblasti nášho života. Športové oblečenie nie je výnimkou. Vízia moderného športového oblečenia spočíva v tom, že bude analyzovať náš pohyb a učiť nás, ako správne a efektívne športovať.


Funkcie športového oblečenia sa čoskoro rozšíria. Už nepôjde len o udržanie tepla a ochranu pred vplyvom okolitého prostredia. Pozrime sa bližšie na vízie inteligentného športového oblečenia, ktoré by sa malo začať predávať už tento rok.

Inteligentné športové ponožky

Firma Heapsylon pred pár dňami predstavila inteligentné ponožky Sensoria pre športovcov, ktorých úlohou je analyzovať našu chôdzu vďaka senzorom. Ich cieľom je naučiť športovcov správne behať. Ponožky by mali v budúcnosti komunikovať s elektronickými zariadeniami ako sú mobily či inteligentné okuliare od Googlu.

Informácie: http://www.engadget.com/2014/01/02/sensor-socks/

 

Inteligentné športové tričko

Firma OMsignal vyvíja inteligentné tričko, ktoré dokáže odmerať tep, spálené kalórie, počet krokov a zároveň kontroluje, či správne dýchame. Napriek množstvu elektronických senzorov výrobca deklaruje, že bude možné tieto tričká prať bežným spôsobom.

Informácie: http://www.omsignal.com

 

Inteligentné oblečenie pre domáce cvičenie

Firma Athos pred pár mesiacmi oznámila vývoj oblečenia, ktoré nám má pomáhať efektívne cvičiť. Oblečenie má sledovať našu aktivitu vrátane namáhania svalov a naučiť nás, ako správne cvičiť.

Infomrácie: https://www.liveathos.com

Bunda, s ktorou sa nestratíme

Ako posledný výrobok z kategórie inteligentného športového oblečenia si predstavíme bundu, ktorá nás bude navigovať v teréne. Firma Wearable Experiments sa zaoberá vývojom navigačnej bundy. Ak ste čakali displej či hlasovú navigáciu, neuhádli ste. Nie je potrebný žiadny ďalší prístroj. Navigovať nás majú elektrické impulzy, ktoré vychádzajú z rukávov a informujú nás, akým smerom máme pokračovať.

  • Currently 4.00/5

Priemerné hodnotenie: 4.0 (počet hlasov: 1)

Hlasovať môžu len prihlásení užívatelia

» Diskusia k článku (0) - pridať komentár

Bmatias
13. 1. 2014 12:51
Prečítané 4835

» Podobné články

Žiadne podobné články.


Bikeweb.sk


bike

28.2.2024
slnko 6:48 - 17:41
Sviatok: Zlatica

Ďalšie sekcie

Bikeweb odporúča

Najčítanejšie články

Reklama

Kvízy