Diskusia: Vyber bicykla

Obsah fóra / Bikeweb - sekcie / Bicykle / Vyber bicykla

nový príspevok do diskusie

Darcy
avatar
predmet:
Pridaný: 28.5.2014 22:01


Zdraví Vás ďalší zúfalý amatér, ktorý potrebuje poradiť s výberom najmenšieho zla, t.j. niečoho spoľahlivého a "pohodlného" za čo najmenej peňazí, prevažne na asfalt + poľné cesty, sem-tam prejazd lesom či lúkou...:-) ...180 cm, 71 kg...

Prečítal som nejaké diskusné príspevky, navštívil bike predajňu a prelistoval web exisportu (možná zľava cez kamarátku...:-)) a uvažujem o:

http://www.kross.pl/en/2014/mtb-xc-275quot/level-r6 - oplatí sa za 550€, príp. po zľave 460 - 500€, má nejakú výraznú slabinu? Renomé značky, geometria, komponenty...?

Oplatí sa priplatiť za http://www.kubicasport.eu/shop/goods/ctm-caliber-1.0-2014-matna-ciernacervena-17?goods=20704? Spomínalo sa tu dosť často, že cena sa dá ešte stiahnuť. Na koľko by mohol spustiť Kubica, príp. niekto iný na tento Caliber a ako na to?:-)

Uvažoval som aj o nákupe v CZ eshope, konkrétne http://www.cyklonemcik.cz/zbozi/kolo-ctm-caliber-1-0-2014. Oplatí sa to vzhľadom na servisovanie bike na vlastné náklady. Koľko stojí bežná servisná prehliadka s doladením komponentov? Dokáže Nemčík ešte čosi spustiť z ceny, keď tam má lepšie komponenty a nižšiu cenu ako v SR shopoch?

A ešte pre istotu prihodím http://www.kubicasport.eu/shop/goods/ctm-zephyr-2014-matna-ciernazelena-16?goods=20717. Ako si stojí v porovnaní s predch. bike? Aké sú "exaktné" rozdiely medzi bike s 26" a 27,5" kolesami?

Uvítam aj ďalšie alternatívy...

Veľmi pekne ďakujem za čo i len čiastočné zodpovedanie otázok:-)

S pozdravom
Ďuri


Bmatias
avatar
predmet: Výber bicykla
Pridaný: 29.5.2014 13:47


Výber bicykla je dosť individuálny, okrem spomínaných rád v článku Nákup bicykla sa ťažko konkrétne radí (a aj ten článok už má nejaký ten rok smile4

Ja osobne by som preferoval predajňu, kde si môžem bicykel vyskúšať a kde ho môžem bez problémov priniesť na opravy či pravidelné prehliadky.
Ak sa venuješ cyklistike menej pravidelne, je zbytočné hľadať nejaký drahý kus. Bicykle sú každým rokom lepšie a keď kúpiš teraz lacnejší a bude ťa cyklistika baviť, môžeš neskôr kúpiť drahší. Ku konkrétnym modelom sa vyjadriť nedokážem, podľa mňa sú všetky použiteľné.

K obvodu kolesa: podľa mňa je na cesty lepší väčší obvod kolesa, do terénu menší. Musíš zvážiť, kde budeš jazdiť viac.


DominikZA
avatar
predmet:
Pridaný: 30.7.2014 17:13


Ja som mal bajk z "26" kolesami 1 rok predal som ho a išiel som skúsiť "29" podľa mňa je to luxus voziť sa na tak veľkých kolesách smile4 ja by som ti odporučil určite "29" (kolesa) smile4 smile4


nový príspevok do diskusie

Obsah fóra / Bikeweb - sekcie / Bicykle / Vyber bicykla
Bikeweb.sk


bike

20.9.2018
slnko 6:44 - 19:06
Sviatok: Ľuboslav, Ľuboslava

Prihlásenie
Nick:
Heslo:

Ďalšie sekcie

Bikeweb odporúča

Najčítanejšie články

Reklama

Kvízy

Inzercia

  »   Bicykle a iné inzeráty pre cyklistov.      Bezplatná inzercia na bazar.sk.