Diskusia: kúpa bicykla

Obsah fóra / Bikeweb - sekcie / Bicykle / kúpa bicykla

nový príspevok do diskusie

gingerka
avatar
predmet:
Pridaný: 7.4.2015 14:09


Zdravím, chcela by som poprosiť o radu. Chcem si kúpiť horský bicykel, ale nakoľko mám skoro 175 cm, bola mi podaná informácia, že pre mňa je lepšie kúpiť si pánsky bicykel, ako dámsky. Nakoľko mi ju podal pán, ktorý mal v predajni asi 100 bikov a z toho 3 dámske, odhadujem, že možno chcel len niečo predať a tak by ma zaujímalo, čo je na to pravdy a podľa čoho sa rozhodnúť. A čo vravíte na značku CTM a Ghost. Voliť radšej bicykel s dámskou geometriou, alebo ozaj je pánska pre mňa epšia.
Díki moc


Bmatias
avatar
predmet:
Pridaný: 12.4.2015 19:15


zdravím

Nie je pravda, že dievča s tvojou výškou musí kupovať pánsky. Určite existujú aj pre dievčatá. Veľkosť rámu 19 by ti mohla byť (odhadujem) a tie sa robia aj dámske. Pri výške nad 185 môže byť problém, ale 175cm je v pohode.
Pýtaš sa na model bicykla (pánsky vs. dámsky) alebo len rám? Na ráme podľa mňa až tak nezáleží. V minulosti bola na dámskych bicykloch nižšie vrchná trubica, čo bol asi najvýraznejší rozdiel na rámoch. Minimálne sedlo ti nebude sedieť pánske, ale aj sklon riadidiel býva trošku iný. Najlepšie je bicykel si vyskúšať, ale tvoja výška určite nie je problémom pri výbere dámskeho bicykla.


Krenko
avatar
predmet:
Pridaný: 2.6.2017 09:20


tiež by som sa viacej prikľánal k ženskému bicyklu, na výške až tak nezáleží, ale tá stavba bicyklu je pre teba lepšia uvidíš, koli sedlu, vzdialenosti kormidla atd


nový príspevok do diskusie

Obsah fóra / Bikeweb - sekcie / Bicykle / kúpa bicykla
Bikeweb.sk


bike

22.10.2018
slnko 7:34 - 17:58
Sviatok: Sergej

Prihlásenie
Nick:
Heslo:

Ďalšie sekcie

Bikeweb odporúča

Najčítanejšie články

Reklama

Kvízy

Inzercia

  »   Bicykle a iné inzeráty pre cyklistov.      Bezplatná inzercia na bazar.sk.