Diskusia: Cyklotrasy

Obsah fóra / Bikeweb - sekcie / Cyklotrasy / Cyklotrasy

nový príspevok do diskusie

1 2 3

youki
avatar
predmet: cyklotrasy
Pridaný: 3.9.2011 20:51


Na plánovanie cyklistickej trasy je celkom dobrý web www.bikemap.net

Škoda, že na Slovensku zatiaľ nefunguje plánovanie cyklistických trás na mapách od googlu. Niektoré štáty už majú v google mapách pokrytie cyklistických ciest, snáď pribudne čoskoro aj Slovensko.


gm1303
avatar
predmet: cyklotrasy
Pridaný: 5.9.2011 09:20


Vdaka za odpovede. NZ - BA Uz som bol túto sobotu. Pocasie bolo ideálne, vietor nefúkal. Siel som z Nových Zámkoch do Komárna. V Komárne na slovenskej strane som pri Dunaji našiel len štrkovú cyklistickú cestu. Z maďarskej strany možno bola aj asfaltová, ale riskovať som to nechcel, tak som sa vrátil na hlavnú cestu a pokračoval som cez Tôň a Medvedov do Gabčíkova. Tam som už chcel nasadnúť na bus,(kt. akurát šiel do BA) no našťastie ma s bicyklom nezobral. V Gabčíkove som pomerne ľahko našiel cyklistickú cestu a odtiaľ to bola popri Dunaji pohoda. Nato ,že za rok som robil max 2 túry nad 40 km to nebolo zlé. Ale asi si kúpim auto. smile11


Gaaspi
avatar
predmet: cyklotrasy
Pridaný: 4.8.2013 02:18


Bmatias spomínal si že tá cyklotrasa na Dunaji z Bratislavy po Gabčíkovo že je napojená na nejakú Dunajskú cyklotrasu. O čo sa jedná? Ja som to prešiel od Gabčíkova po Bratislavu a žiadnu takú odbočku som nevidel. Kde to teda je? Skonkretizuj odkial kam vedie, cez čo ide, kde má začiatok kde koniec ako sa na ňu dostať. Ďakujem.


Bmatias
avatar
predmet: cyklotrasy
Pridaný: 5.8.2013 09:10


tak si asi siel po nej smile4

Dunajska cyklotrasa ide cez Bratislavu, spolu ma cez 600km. Oficialne tusim zacina v Nemeckom Passau a pokracuje cez Linz (Rakusko), Vieden, Bratislavu, Gabcikovo do Madarska.

Nejake linky:
www.kstst.sk
www.dolne-rakusko.info


Mapa:


Gaaspi
avatar
predmet: dunajtrasa
Pridaný: 7.8.2013 01:07


Vďaka. To by bol ináč celkom pekný výlet čo vy na to? Prejsť celú tú dunajtrasu od nás po koniec v nemecku a spátky. Dali by ste sa niekto na to? Teda pridali k nám? Budúce leto alebo by sme to mohli sjet cez celozávodnú dovolenku.


Bmatias
avatar
predmet: dunajtrasa
Pridaný: 7.8.2013 17:10


najdalej som bol vo Viedni (z coho bolo asi 40 km po uplne rovnej ceste - prakticky bez zakruty - celkom to nudilo).
Mna viac unavilo Slnko ako cesta - nerobia mi dobre take vysoke teploty, cize chodievam skor pravidelne na mensie trasy.


Gaaspi
avatar
predmet: dunajtrasa
Pridaný: 7.8.2013 22:09


Len to sa mi nepáčilo ako som si už študoval tie materiály že niektoré úseky sú aj po vozovkách a pod. Teda tak isto ako aj Balaton. Ja hľadám cyklotrasu ktorá je súvislá a len origoš pre bicykle. Žiadne také že treba niektoré úseky zísť na vozovku. Že napríklad pri Váhu po hrádzi by sa dalo ísť až z Komárna po Trenčín, to len ako príklad lebo násyp je po celej dĺžke rieky a obvykle je aj zjazdný keďže aj pracovníci povodia musia niekde chodiť. Tak tam capnúť asfalt a jedeš karle.


youki
avatar
predmet: dunajtrasa
Pridaný: 12.8.2013 09:18


Gaaspi napísal:
hľadám cyklotrasu ktorá je súvislá a len origoš pre bicykle. Žiadne také že treba niektoré úseky zísť na vozovku

Take luxusne to nie je ani v Holandsku, kde je cyklistika brutalne popularna


FeroF
avatar
predmet:
Pridaný: 13.6.2017 11:45


Ahojte, pozerám debata už je staršieho dáta, ale možno mi niekto poradíte nejakú parádnú cyklotrasu na víkend a možno aj na dovolenku. nechcem googliť, radšej niečo čo už poznáte, díky


Pitkin
avatar
predmet:
Pridaný: 20.6.2017 11:21


@FeroF, no nepíšeš nič konkrétného či chceš nížinu alebo hory... ja odporúčám Dunajskú cyklostezku alebo Slovenský raj. V Rakúsku je supr dovolenka u Neusiedler See. Hádám aj tak popozeráš a niečo vybereš smile20


1 2 3

nový príspevok do diskusie

Obsah fóra / Bikeweb - sekcie / Cyklotrasy / Cyklotrasy
Bikeweb.sk


bike

29.2.2020
slnko 6:46 - 17:42
Sviatok: Radomír

Prihlásenie
Nick:
Heslo:

Ďalšie sekcie

Bikeweb odporúča

Najčítanejšie články

Reklama

Kvízy

Inzercia

  »   Bicykle a iné inzeráty pre cyklistov.      Bezplatná inzercia na bazar.sk.