Diskusia: svetla

Obsah fóra / Ostatné / Čo sa inam nehodí / svetla

nový príspevok do diskusie

jack
avatar
predmet:
Pridaný: 19.8.2009 14:47


pls poradte potrebujem na mtb freestilovy bike ked s nim chcem chodit po cestach aj predne aj zadne svetlo? lebo podla zakona staci iba zadne

"bicykel na športové účely (horský, na cestné a terénne preteky) musí byť vybavený predným odrazovým sklom bielej farby umiestneným v pozdĺžnej strednej rovine najmenej 100 mm nad povrchom pneumatiky predného kolesa na stojacom bicykli, pri zníženej viditeľnosti musí byť vybavený prenosným doplnkovým svietidlom, a to so zadným svetlom červenej farby svietiacim trvalé alebo prerušovane"

ak som teda tomu dobre pochopil


NIC NEBUDE
Bmatias
avatar
predmet: osvetlenie
Pridaný: 19.8.2009 19:39


Každý bicykel, ktorý sa používa na jazdu po cestách (verejná komunikácia) musí mať aj predné (biele) odrazové svetlo aj zadné (červené) odrazové svetlo (tzv. odrazky).
Pri zníženej viditeľnosti (tj. hlavne od súmraku do svitu, pri hmle, daždi,jazde v tuneli ...) je potrebné doplniť aj klasickým bodovým svetlom (bielym) vpredu a vzadu (trvalo alebo prerušovane svietiacim) červeným svetlom.


Gaaspi
avatar
predmet:
Pridaný: 7.8.2013 01:28 Posledná úprava: 7.8.2013 01:33


Ale väčšinou kontrolujú len prilby, mne ako prvé vždy odlamujú blikače a odrazká tým pádom ich väčšinou nemám a nikdy to nikomu nevadilo. Ak máš prilbu tak neriešia len aby to nebolo večer. Ale ja chodím logicky cez večer sa má spať!
smile1

Potom ešte zvyknem v rámci ,,dedina style tuning" lepiť na kostru reflexné samolepky čo sused kradne z roboty a to sú také isté ako čo máte na tých kilometrických stĺpikoch vedľa cesty, že autom keď idete vidíte to ako pristávaciu dráhu aj na kilometer to odráža. A ja si tým tak tuningujem bike že si vystrihnem a lepím všelikam na zadnú vidlicu, na tyč pod sedačku, na blatník a tak.


nový príspevok do diskusie

Obsah fóra / Ostatné / Čo sa inam nehodí / svetla
Bikeweb.sk


bike

29.2.2020
slnko 6:46 - 17:42
Sviatok: Radomír

Prihlásenie
Nick:
Heslo:

Ďalšie sekcie

Bikeweb odporúča

Najčítanejšie články

Reklama

Kvízy

Inzercia

  »   Bicykle a iné inzeráty pre cyklistov.      Bezplatná inzercia na bazar.sk.