Diskusia: Zdravotné problémy pri bicyklovaní

Obsah fóra / Ostatné / Čo sa inam nehodí / Zdravotné problémy pri bicyklovaní

nový príspevok do diskusie

Daniels
avatar
predmet:
Pridaný: 3.8.2010 20:23


Chcem sa spýtať či máte skúsenosťi so zdravotnými problémami napr. pri zlom výbere sedla alebo nastavení


Why? Explore world smile4 thats the reason ,and for feeling
youki
avatar
predmet:
Pridaný: 3.8.2010 22:43


s dlhšie trvajúcimi nie, ale napríklad keď som mal raz veľké sedlo, tak som mal zodraté stehná pri celodennom výlete. Takisto pri zle prispôsobených brzdách som dostal kŕč do ruky.
Telo sa musí cítiť pohodlne, aby dlhšie vydržalo. Je pravda, že sa dá na kadečo zvyknúť, ale lepšie je prispôsobiť si bicykel, ako mať potom problémy či už s chrbticou a pod.


Miki
avatar
predmet: sedlo
Pridaný: 17.9.2010 11:26


ja mam zas opačný problém smile4 malé sedlo na moj zadok smile10 po 40 km (skoro vždy presne) ma celkom slušne rozbolí ale dá sa to zniesť smile4


My love is Bike and Astronomy
Moja mašinka: CTM Zephyr plus disk 2006 na ktorom mam našľapaných 19 000 km
Gaaspi
avatar
predmet: sedlo
Pridaný: 4.8.2013 02:59


Daniels napísal:
Chcem sa spýtať či máte skúsenosťi so zdravotnými problémami napr. pri zlom výbere sedla alebo nastavení
Hajajááááj, môj jediny problém ktorý neviem vyriešiť... A ironické na tom je že vo všetkých športoch človek končí keď už nevládze dychom alebo má svalovku ale pri bicykli je to tak že nohy by vládali, dychom kondične všetko v poriadku ale ten zadooook ach jaj. Najprv som sa inšpiroval sedadlami zo starých bicyklov ročníky 1950-1960 kde boli sedadlá veľké, pohodlné, odpružené a neboli tam len dve pružiny vzadu ako na dámskych bicykloch ale aj pod sedačkou šli pružiny niečo na systém šezlonových postelí. Tak som namontoval z nejakej starej ukrajny takú sedačku, bola aj pohodlná ale moc veľká teda odieralo bok stehien takže som si kúpil gelovú takú ergonomicky prispôsobenú že sedačka je drahšia ako celý bicykel ale tak pre pohodlie je to dôležité.

Ďalšia vec sú bicykle: Z tých bicyklov čo sú v móde teda galuskáče a horské sa mi zle jazdí. Na galuskáči skoro ležím to je totálne nepohodlné a na klasickom trekingu/horskom zase tiež som dosť predklonený a ruky bolia ako keby som robil kliky že na rukách je dosť váhy. Preto aj rád jazdím na starých bicykloch lebo tie boli pohodlné, akože veľmi ergonomicky tvarované, sedím na nich skoro úplne kolmo rukami držím kormidlo pohodlne ktorý je skoro vo výške hrude. Velká odpružená sedačka. Tak sa mi skvelo jazdí.


nový príspevok do diskusie

Obsah fóra / Ostatné / Čo sa inam nehodí / Zdravotné problémy pri bicyklovaní
Bikeweb.sk


bike

29.2.2020
slnko 6:46 - 17:42
Sviatok: Radomír

Prihlásenie
Nick:
Heslo:

Ďalšie sekcie

Bikeweb odporúča

Najčítanejšie články

Reklama

Kvízy

Inzercia

  »   Bicykle a iné inzeráty pre cyklistov.      Bezplatná inzercia na bazar.sk.