Diskusia: zadná prehadzovačka + pár opráv

Obsah fóra / Bikeweb - sekcie / Bicykle / zadná prehadzovačka + pár opráv

nový príspevok do diskusie

jakub_z_bb
avatar
predmet:
Pridaný: 19.4.2013 15:22


Zdravím smile3
Nedávno sa mi podarilo zlomiť zadnú prehadzovačku. Tak som si kúpil novú, vymenil ju a vtedy nastal problém. Namesto 6 prevodov mi to chodi len v rozsahu piatich. Takže sa chcem opýtať, da sa to nejako doštelovať, aby mi išli všetky prevody, alebo ma v predajni otentovali a predali mi prehadzovačku na 5 prevodov (netuším či je v tom rozdiel).

Aby som zbytočne nezakladal ďalšiu diskusiu, tak by som sa chcel ešte opýtať na približnú cenu za pár opráv, aby som vedel, čo asi možem čakať. Konkrétne by sa jednalo o vycentrovanie kolies, výmenu plášťov aj duší, výmenu brzdového obloženia (V-brake), výmena stredného ozubeného kolesa na pedáloch (ak sa dá samostatne, inak celé), oprava voľnobehu, nastavenie prehadzovačiek a bŕzd.

Ďakujem za odpoveď smile4


Bmatias
avatar
predmet:
Pridaný: 20.4.2013 22:27


Ahoj

To sa neda takto radit. Okrem toho, ze castejsie vyuzivam servis ako vlastne opravy sa kazdy typ prevodov nastavuje trochu inak. Predpokladam, ze je tam niekde skrutka, ktorou staci otacat a tym sa meni poloha prehadzovaca. Aj na riadidlach pri prehadzvoacoch zvykne byt otocna skrutka na jemne doladenie.

Co sa tyka cien, to je velmi rozne. Niekde si uctuju len opravy, niekde platis aj za medzikroky (videl som cennik kde si uctovali odmontovanie kolesa a stiahnutie plasta samostatne, hoci som mal rychloupinak). Neda sa to takto generalizovat, ale ak sa dostanes k nejakemu cenniku, mozno by bolo zaujimave porovnat ceny v jednotlivych obchodoch.


jakub_z_bb
avatar
predmet:
Pridaný: 21.4.2013 20:25


Vďaka za odpoveď.
A vďaka aj za info, že si niekde účtujú aj za odmontovanie kolesa a stiahnutie plášťa. Možno doma rozoberiem celý bicykel a donesiem do servisu skladačku smile1


Gaaspi
avatar
predmet: Zadná skrytá prevodovka
Pridaný: 7.8.2013 00:54 Posledná úprava: 7.8.2013 01:03


Chcem sa spýtať ako funguje vlastne tá zabudovaná (skrytá) prevodovka na dámskych bicykloch Kenzel. Lebo tú klasickú chápem že hodím na väčšie ozubené kolečko tak šlapem ľahšie ale pomalšie, ak dám malé tak šlapem ťažšie ale rýchlejšie idem. Ale tá zabudovaná má stále jedno a to isté ozubené kolečko či idete jednotkou, dvojkou či trojkou...nový príspevok do diskusie

Obsah fóra / Bikeweb - sekcie / Bicykle / zadná prehadzovačka + pár opráv
Bikeweb.sk


bike

23.9.2018
slnko 6:49 - 19:00
Sviatok: Zdenka

Prihlásenie
Nick:
Heslo:

Ďalšie sekcie

Bikeweb odporúča

Najčítanejšie články

Reklama

Kvízy

Inzercia

  »   Bicykle a iné inzeráty pre cyklistov.      Bezplatná inzercia na bazar.sk.