Zdravie - zoznam článkov v kategórii

Základy imunitného systému Silný imunitný systém je základom zdravia celého organizmu. Tento stručný zoznam by ste si mali nalepiť niekde na dobre viditeľné miesto :).
Výživa a životospráva pre zdravú imunitu Imunitný systém ochraňuje organizmus pred škodlivými vplyvmi vonkajšieho prostredia. Úpravou stravovacích návykov a životosprávy možno výrazne prispieť k liečivému účinku liekov, prípadne sa užívaniu liekov celkom vyhnúť.
Ochrana zraku nielen pre cyklistov Ochrana zraku je veľmi dôležitá a mala by sa jej venovať dostatočná pozornosť. Cyklistika patrí práve k tým športom, kde musia byť oči v strehu za každých okolností. Pri všetkých športoch, ktoré sa praktizujú “pod holým nebom“ je veľmi vysoké riziko vplyvu slnečného žiarenia na ľudské oči.
Prvá pomoc Tak ako takmer pri akejkoľvek činnosti, aj pri športovaní môže nastať situácia, v ktorej bude treba poskytnúť prvú pomoc zranenej osobe. Práve tá často zachraňuje ľudský život, kým nedorazí odborná lekárska pomoc. Cyklistika nie je výnimkou – aj tu hrozí nebezpečenstvo.
Pitný režim Dodržiavanie pitného režimu je veľmi dôležité, avšak mnoho cyklistov tomu nevenuje príliš veľkú pozornosť. Nedostatok tekutín pritom spôsobuje zníženie výkonnosti, oslabuje regeneráciu svalov a spôsobuje únavu a kŕče. V horúcich letných dňoch to platí (minimálne) dvojnásobne.
Ako sa udržiavať v kondícii cez zimu Ak nepatríte k celoročným cyklistom, aktuálne počasie vás už asi prinútilo odložiť bicykel na zimný spánok. Cyklisti by sa mali taktiež udržiavať v kondícii aj mimo sezónu. Ako nahradiť cyklistiku cez zimu? Otázky na nahradenie sezónneho športu som dostával často, keď som pôsobil ako príležitostný kondičný tréner a pokúsim sa na ňu poskytnúť odpoveď.
Svalovica Je svalovica dobrá alebo nie? Mnohí ju nenávidia a keď ju dostanú, nehýbu sa kým sa jej úplne nezbavia. Svalovica nám v skutočnosti pomáha fyzicky napredovať a určovať intenzitu ďalších tréningov.
Rekreačné otužovanie Cieľom otužovania je zlepšenie zdravia, telesnej výkonnosti a odolnosti organizmu pred chorobami. Nie je to len plávanie v studenej vode, čo si asi väčšina ľudí najskôr predstaví pod týmto pojmom. Rekreačné otužovanie je pre každého a dá sa trénovať rôzne.
Sú MCT oleje iba marketing alebo skutočne zlepšujú výkonnosť? Poznáte MCT oleje? Veľa športovcov ich odporúča na zlepšenie vytrvalosti a športového výkonu. Stojí za týmito odporúčaniami aj vedecký základ alebo len marketing?

zobrazené články: 1 - 9

Bikeweb.sk


bike

27.6.2022
slnko 4:53 - 21:16
Sviatok: Ladislav, Ladislava

Prihlásenie
Nick:
Heslo:

Ďalšie sekcie

Bikeweb odporúča

Najčítanejšie články

Reklama

Kvízy