Cyklisti, kontra chodci (diskusia k článku)

Počet príspevkov: 6
zobraziť od
luzo (hm) pridaný: 28.5.2011 16:53 nahlásiť príspevok
no keď to tak čítam, som normálne rád že v mojom okolí žiadne cyklochodníky ešte niesu smile4
Bmatias () pridaný: 30.5.2011 08:53 nahlásiť príspevok
Ja som to vyriesil zvoncekom. Ked poriadne zazvonim, odskocia aj o par metrov smile1
Samozrejme ze najskor sa snazim byt tolerantny, ale su ozaj ludia, co si myslia, ze im patri vsetko pod nohami.

Chodci zase zvyknu nadavat na neohladuplnych cyklistov no mne sa uz aj pri jazde po ceste dedko chodiaci s palicou skocil do cesty na prechode, aj ked mal cervenu. Keby som sa nemusel sustredit na vyhnutie, tak by som ho tak by som mu asi riadne vynadal.
luzo (nerešpektovanie) pridaný: 6.6.2011 21:11 nahlásiť príspevok
noooo...ja sa prevažne pohybujem po vidieckych trasách a menším mestách(mimo hlavných ťahov) a často sa stretávam od chodcov s totálnou ignoranciou . Proste to berú tak , že kým nie som 10-tonový kamión tak ako by som na ceste ani nebol...a keďže zvonček nemám stále smile1, musím uprednostňovať hlasovú výzvu.
neregistrovaný michal (zlomena ruka) pridaný: 24.6.2012 15:33 nahlásiť príspevok
Ahoj, zaujal ma tvoj pribeh vzhladom k tomu, ze mi pri jazde na cestnom bicykli tiez skrizil cestu psik, skoncil som s triestivou zlomeninou zapastnej kosticky a vretennej kosti. Pani - chodkyna to zdovodnila tym, ze psik len chcel prejst na druhu stranu, mal som vraj zazvonit, kym som lezal na zemi v krutych bolestiach, panicka sa nepatrne vzdialila, vobec mi neponukla pomoc. Este stastie, ze mi jeden pan pomohol dat dokopy bycikel, cakala ma totiz cesta domov priblizne 25 km s jednou funkcou rukou a obrovskumi bolestami. Nasledovala cesta na bratislavsku pohotovost, fixacia ruky, znova obrovske bolesti a neprespane dve noci... Stalo sa mi to na Dunajskej cyklistickej ceste nedaleko Hamuliakovo 22.06.2012, tymto by som sa dotycnej chcel este raz "milo" podakovat, ze sa zachovala tak ako sa zachovala a nechala ma so zlomenou rukou lezat na zemi...
Gesky (Cyklista kontra pes) pridaný: 19.7.2012 17:14 nahlásiť príspevok
Michal, súcitim s tebou, mal si toho psa prejsť, ty si viac, ako pes, alebo nie? Ja už tri mesiace nikomu neuhýbam a neveril by si, aký to má účinok, keď zaflekuješ paničke za chrbtom. Pokiaľ narazím na psa, surovo ho prejdem, už to neriešim, poniektorý sú totižto také hovädá, že jediná možná ich náprava je asi fakt toho psa prejsť. PS: Aspoň zmiznú s chodníka na ten čas, kým si kúpia nového.
Joži (Cyklochodniky???) pridaný: 18.9.2012 18:33 nahlásiť príspevok
Pojem Cyklochodnik a znacka Chodnik pre cyklistov ma daleko od pojmu Cesta pre motorove vozidla. Viete si predstavit, ze na ceste pre motorove vozidla by bol pruh pre malotraktory, minikary a podobne tiez motorove vozidla? Navyse po kazdom kilometri by cestu krizovalo zeleznicne priecestie, kde by auta rutiace sa minimalnou rychlostou 80 km/h museli davat prednost? Alebo by na takejto ceste mohol byt zaparkovany kamion za podmienky, ze necha priestor 1,5 m na obidenie? A takychto alebo asi najdeme na tzv. Cyklochodnikoch viac. Ten, kto navrhoval podmienky premavky na komunikaciach asi v zivote nesedel na biku...
Bikeweb.sk


bike

19.9.2018
slnko 6:43 - 19:09
Sviatok: Konštantín

Prihlásenie
Nick:
Heslo:

Ďalšie sekcie

Bikeweb odporúča

Najčítanejšie články

Reklama

Kvízy

Inzercia

  »   Bicykle a iné inzeráty pre cyklistov.      Bezplatná inzercia na bazar.sk.