Cyklistické dopravné značky

bike

Cyklisti sú súčasťou dopravy, no niektorí z nich nemajú vodičský preukaz ani neabsolvovali žiadny kurz týkajúci sa správania na cestách. Čo s tým môžeme urobiť?


Znalosť dopravného značenia je základným predpokladom bezpečnosti cestnej premávky. Majitelia vodičských preukazov si isto pamätajú na skúšky, ktoré museli vykonať predtým, ako dostali povolenie na jazdu s motorovým vozidlom. Keď však chceme používať bicykel a jazdiť s nim na cestách, žiadne potvrdenie nepotrebujeme. Preto by mal každý vo svojom záujme spoznať vyhlášku o tom, ako sa správať na verejných cestách a tiež správne interpretovať dopravné značky.

 

Našťastie dnes existuje množstvo online testov, kde si dokážeme overiť vedomosti týkajúce sa dopravných situácií. Uvádzame aspoň základné z nich. Interaktívne testy z dopravy nájdete napríklad na stránkach https://www.kvizy.eu v sekcii autoškola. K dispozícii sú nasledovné testy:

  • Zvislé dopravné značky: kde si viete pozrieť význam a výskyt bežných dopravných značiek na cestách.
  • Vodorovné dopravné značky: teda čiary na cestách, šípky, parkoviská, zastávky, nápisy a pod.
  • Vyhláška: testové otázky z vyhlášky, teda zákon o premávke na pozemných komunikáciách a vyhláška o podmienkach premávky vozidiel.

Ak keď veľa cyklistov cez zimu odkladá bicykel do pivnice, dlhé zimné večery môžeme využiť na vzdelávanie a možno z nás budú lepší cyklisti.

  • Currently 5.00/5

Priemerné hodnotenie: 5.0 (počet hlasov: 1)

Hlasovať môžu len prihlásení užívatelia

» Diskusia k článku (1) - pridať komentár

Bmatias
30. 12. 2021 17:07
Prečítané 2153

» Podobné články

Žiadne podobné články.


Bikeweb.sk


bike

15.7.2024
slnko 5:08 - 21:07
Sviatok: Henrich

Ďalšie sekcie

Bikeweb odporúča

Najčítanejšie články

Reklama

Kvízy