Cyklistické hotely

bike

Keď môžu byť špeciálne hotely pre zvieratá, tak prečo by aj cyklisti nemohli mať svoje? A predsa sa ani na cyklistov nezabúda. Tieto špecializované hotely pre cyklistov ponúkajú oproti bežným hotelom značné výhody. Ktorý cyklista by nechcel zabezpečiť pohodlie aj pre svojho miláčika.


V Rakúskych a Švajčiarskych alpách je množstvo cykloturistických chodníkov a trás, vďaka ktorým je oblasť veľmi populárna pre cyklistov. Práve preto sa v tejto lokalite objavili prvé hotely prispôsobené pre cyklistov.
Ide o sieť hotelov značky Cube. Názov prezrádza tvar hotelov, ktorým je kocka. Dizajnovo pôsobí moderne a luxusne a nie je tomu inak ani z hľadiska služieb a vybavenia.
Oproti bežným hotelom ponúka komplet prispôsobenie pre cyklistov. Na jednotlivé poschodia vedie rampa (mierne naklonená plošinka), po ktorej sa dá pohodlne prepraviť bicykel k svojej izbe. Každá izba má predsieň, kde je možné odložiť bicykle na držiaky.
Ďalšie športové atrakcie ponúkané v rámci ubytovania: horolezecká stena, trampolína, fitnes centrá s nadštandardnou výbavou, gulečník, stolný futbal, stolný tenis, šípky a pod.

Ani v zime nie sú hotely nevyužité, keďže ide o lyžiarske strediská a hotely ponúkajú rovnaký komfort aj pre lyžiarov či snowboardistov.

Zoznam cyklistických hotelov:

  • Cube Biberwier-Lermoos (Rakúsko - Zugspitze Arene)
  • Savognin Cube (Švajčiarsko)
  • Cube Nassfeld (Rakúsko – Korutan - pri hraniciach s Talianskom)

Oficiálna stránka hotelov: http://www.cube-hotels.com

  • Currently 4.50/5

Priemerné hodnotenie: 4.5 (počet hlasov: 4)

Hlasovať môžu len prihlásení užívatelia

» Diskusia k článku (0) - pridať komentár

Bmatias
15. 6. 2009 20:30
Prečítané 3349

» Podobné články

Žiadne podobné články.


Bikeweb.sk


bike

27.9.2021
slnko 6:55 - 18:51
Sviatok: Cyprián

Prihlásenie
Nick:
Heslo:

Ďalšie sekcie

Bikeweb odporúča

Najčítanejšie články

Reklama

Kvízy

Inzercia

  »   Bicykle a iné inzeráty pre cyklistov.      Bezplatná inzercia na bazar.sk.