Cyklistické oblečenie - prehľad (diskusia k článku)

Počet príspevkov: 4
zobraziť od
biketur (Goratex) pridaný: 1.3.2014 19:35 nahlásiť príspevok
Tak pokiaľ ide o Goratexovú membránu na cyklobundách do dažďa, musím na základe skúseností oponovať. Pri jazde v daždi hlavne do stúpania som aj vo vetre tento pod bundou necítil. Jediné čo som cítil bolo mokro vytvorené vlastným telom. Je totiž zbytočné kupovať drahú bundu s goratexom, pretože som síce v teplúčku, ale mokrý stejne. Žiadna sebekvalitnejšia membrána nestíha odvádzať bezozvyšku pot tak, aby nebol cítiť a už vôbec nie pri záťaži. Uvádzané parametre odvodu potu (24-36000) sú asi testované na prienik vodných par zvnútra. Pri lejaku sa však zvonka vytvorí vrstva vody, ktorá zabráni akémukoľvek odparu zvnútra. Teda stejnú funkciu mi splní igelit. pláštenka za 3-5€....
Bmatias (goratex) pridaný: 3.3.2014 09:44 nahlásiť príspevok
S "Goratexovou membránou na cyklobundách" skusenosti nemam, ale klasický goratexovy material je prievzdusny a v pripade studeneho vetra je to poznat aj na tele, pretoze prejde cez material. Je to jedna z odlisnosti oproti softshelu, na ktoru som upozornoval.
biketur (Goretex- softshel) pridaný: 5.3.2014 09:52 nahlásiť príspevok
ovolil bysom si oponovať na výrok okolo membrány Goretex. Väčšinou sa samotný Goretex materiál nepoužíva. V oblečení sa používa nalaminovaná membrána (tenká vrstva)Goretexu na tkaninu- u bund na látku stejnú ako u obyčajných "šušťačiek" plus kvalitná sieťovaná podšívka. Už v článku uvedená vlastnosť Goretexu- priepustnosť vodných par a nepriepustnosť vod. kvapiek (ktoré sú väčšie ako para) si protirečí, pretože v kombinácii s obyčajnou tkaninou, používanou na vetrovky (a to sú všetky bundy a časti oblečenia s Gor. membránou)zaručuje ochranu proti vetru dostatečne.
biketur (Goretex-pokračovanie) pridaný: 5.3.2014 09:53 nahlásiť príspevok
Ja som zatiaľ v žiadnom oblečení s Goretex.membránou žiadny chlad- tobôž prenikajúci vietor nepocítil. Samozrejme súhlasím s názorom, že na cyklistiku sa toto oblečenie nehodí- ale nie pretože nechráni proti vetru, ale preto, že by cyklista bol permanentne "vo vlastnej šťave", teda potu!!!
Bikeweb.sk


bike

19.10.2021
slnko 7:29 - 18:04
Sviatok: Kristián

Prihlásenie
Nick:
Heslo:

Ďalšie sekcie

Bikeweb odporúča

Najčítanejšie články

Reklama

Kvízy

Inzercia

  »   Bicykle a iné inzeráty pre cyklistov.      Bezplatná inzercia na bazar.sk.