GPS alarm ochráni bicykel a zavolá pomoc pri nehode

bike

Chcete zabezpečiť bicykel? Firma REX prišla s GPS alarmom, ktorý nielen chráni bicykel pred krádežou, ale tiež zavolá pomoc v prípade nehody a zaznamená prejdené trasy. Alarm je možné umiestniť na všetky druhy bicyklov. Je to ideálny darček pre cyklistov.


Jednoduchá inštalácia na bicykel

Zariadenie REXbike má hmotnosť len 67 gramov a môžete si ho sami veľmi ľahko nainštalovať na akýkoľvek bicykel, či už horský, trekový alebo cestný. Zázračná krabička sa len priskrutkuje pod držiak na cyklistickú fľašu. V balení sú tiež priložené bezpečnostné skrutky aj špeciálny nástroj. Do mobilu si potom zadarmo stiahnete aplikáciou, pomocou ktorej môžete zariadenie ovládať.

Zabezpečenie pred krádežou bicykla

Keď sa počas cyklovýletu zastavíte na obed, musíte zvyčajne nechať bicykel pred reštauráciou. To je ideálna príležitosť pre zlodeja bicyklov. Keď máte REXbike, tak si v aplikácii v mobile nastavíte režim stráženia. Ak sa potom niekto bicykla dotkne, dostanete okamžite výstražnú správu. Vďaka dátovému prenosu viete o probléme počas 3 až 5 sekúnd!

rexbike

Zavolá pomoc pri nehode cyklistu - bike eCall

Funkcia pre zavolanie  pomoci je neoceniteľná pre osamelých jazdcov. Či už sa bicyklujete na ceste alebo v lese a niečo sa stane, nemusí vás nikto bez eCallu nájsť celé hodiny. Keď si v REXbiku nastavíte režim jazda, systém nehodu deteguje. Ak sa po prednastavenej dobe nezačne bicykel pohybovať, systém spustí poplach. Najskôr sa cyklistu opýta, či je v poriadku a keď to biker nepotvrdí, odošle správu o nehode vrátane polohy na prednastavené kontakty. Záchranná akcia tak môže začať pár minút po nehode.

rexbike

Záznam trás

Ďalšou funkciou je záznam trás. Na aktuálnu polohu bicykla sa samozrejme môžete pozrieť kedykoľvek v aplikácii alebo cez webové rozhranie. Naviac sa počas pohybu bicykla odosiela poloha na zabezpečený server. Môžete tak vidieť kde a kedy ste na bicykli jazdili a tiež máte k dispozícii rôzne typy exportov.

Funkcie v celej EU

REXbike je celoeurópsky systém. Obsahuje medzinárodnú SIM kartu. Funkcie tak môžete využiť nielen doma, ale tiež na dovolenke bez toho, aby ste museli čokoľvek riešiť. To je umožnené vďaka dlhoročnej spolupráci firmy 1. REX SERVICES, a.s. so spoločnosťou Deutsche Telekom, ktorá je poskytovateľom pripojenia pre projekt REXbike. Firma REX má už 15 rokov skúseností s lokalizačnými a zabezpečovacími systémami a je partnerom operátora T-Mobile.

 

Stránky projektu: REXbike.cz

  • Currently 5.00/5

Priemerné hodnotenie: 5.0 (počet hlasov: 1)

Hlasovať môžu len prihlásení užívatelia

» Diskusia k článku (0) - pridať komentár

Bmatias
22. 2. 2018 10:18
Prečítané 1832
Bikeweb.sk


bike

15.7.2024
slnko 5:08 - 21:07
Sviatok: Henrich

Ďalšie sekcie

Bikeweb odporúča

Najčítanejšie články

Reklama

Kvízy