Solárny ruksak

bike

Žijeme v elektrickej dobe a už si ani nevieme predstaviť život bez elektornických prístrojov. Podobne je tomu aj na našich výletoch, kde musíme všetky zariadenia zásobovať energiou. Preto by sme sa mali snažiť vo väčšej miere využívať energiu, ktorá je dostupná všade vonku – energiu zo slnka.


Mobilné telefóny, fotoaparáty, videokamery, prehrávače hudby (mp3), navigačné systémy a ďalšie. Všetky tieto prístroje sú žrúti energie a keď nám odídu batérie, sú nepoužiteľné.

Možnosťou je brať so sebou množstvo náhradných baterií, čo nie je veľmi efektívne. Lepším riešením sú solárne nabíjačky, ktoré premieňajú slnečnú energiu na elektrickú. A ešte lepším riešením je zadovážiť si ruksak so solárnymi článkami, ktoré nám získavajú energiu priamo zo slnka počas nášho pohybu.


Ruksak máme celú dobu jazdy (prípadne chôdze) na chrbte, takže nám nezavadzia ďalšie zariadenie a o prísun energie pre naše prístroje sa ďalej nemusíme starať.

Okrem iného je to jeden z najekologickejších prostriedkov získavania energie, keďže nedochádza k zbytočnému plytvaniu materiálov, ako je tomu pri nenabíjateľných batériách.


Viacero výrobcov v súčasnosti vyrába kapsičky, ruksaky či cestovné tašky so zabudovanými solárnymi článkami premieňajúcimi slnečnú energiu na elektrickú.

Líšia sa prevedením, počtom redukcií na elektrospotrebiče a výkonom, ktorý sú schopné získať zo slnečných lúčov.

Odkazy na niektoré obchody ponúkajúce solárne tašky a ruksaky:

Na trhu sa objavili aj solárne plášte, ktoré je možné pripevniť na ľubovoľné miesto (či už na ruksak, alebo na chrbát), avšak tieto som na Slovensku zatiaľ nenašiel.

  • Currently 4.00/5

Priemerné hodnotenie: 4.0 (počet hlasov: 1)

Hlasovať môžu len prihlásení užívatelia

» Diskusia k článku (0) - pridať komentár

Bmatias
2. 7. 2010 14:05
Prečítané 3423
Bikeweb.sk


bike

21.6.2024
slnko 4:51 - 21:16
Sviatok: Alojz

Ďalšie sekcie

Bikeweb odporúča

Najčítanejšie články

Reklama

Kvízy