Problém s okuliarmi

Nedávno som si kúpil nové cyklistické okuliare a tu začína problém s akým som sa ešte nestretol, ale možno niekto z Vás áno a budete vedieť poradiť.


Jazdím pomerne často a pomerne dlhé túry a keďže dnes sa to háveďou vo vzduchu doslova hemží, tak priaznivcom cyklistiky nezostáva nič iné, ako používať okuliare, nie len z toho, ale aj iných praktických dôvodov. Nasadil som si moje nové okuliare a poďho na cyklotúru a keďže bolo vonku horúco tak mi po okuliaroch stekal pot, čomu som nevenoval pozornosť, nakoľko je to bežná vec, lenže po nejakej tej pol hodinke boli už okuliare natoľko orosené, že som už nevidel, tak som vybral handričku, že si sklá utriem a tu začína problém.

Sklá som utrel, ale nevidel som cez ne o nič lepšie ako pred tým, na skle sa mi totižto vytvoril lepkavý magľajz, ktorý ako som sa domnieval doma odstránim jarovou vodou, no to som si len myslel, pretože ani jarová voda, ani alkohol, ani spreje na čistenie LCD-čiek nepomohli a sklá stále vyzerajú ako zahmlené, pričom sa na nich vytvorili ako keby malé krištáliky, zaujímavé je na tom to, že keď po sklách prejdem nechtom, tak mi za nechtom zostáva jemný prášok sklo zostane čisté asi pol hodinku a potom sa ako keby znova orosí. Cez okuliare sa nedá pozerať a ja som už bezradný. Máte niekto nejaký nápad ako by sa nad tým dalo vyhrať? Bol som aj v optike, ale tá slečna bola taká bezradná ako ja.

 

Tu je zoznam čo som už skúsil:

Otrieť jemnou utierkou.

Otrieť drsnejšou utierkou.

Jarovú a mydlovú vodu.

Alpu.

Citrón.

Ultrazvukovú čističku.

 

Všetko úplne nanič.

  • Currently 4.00/5

Priemerné hodnotenie: 4.0 (počet hlasov: 1)

Hlasovať môžu len prihlásení užívatelia

» Diskusia k článku (1) - pridať komentár

Gesky
18. 7. 2013 13:02
Prečítané 1735

» Články od autora

» Podobné články

Inteligentné cyklistické okuliare Solos (27. 7. 2016)


Bikeweb.sk


bike

22.1.2022
slnko 7:48 - 16:38
Sviatok: Zora

Prihlásenie
Nick:
Heslo:

Ďalšie sekcie

Bikeweb odporúča

Najčítanejšie články

Reklama

Kvízy