Neviditeľná cyklistická prilba - airbag pre cyklistov

bike

Hövding je unikátna cyklistická prilba, taktiež označovaná ako airbag pre cyklistov. Tento švédsky vynález chráni hlavu cyklistu podobne ako cyklistická helma. Ide o malý obojok na krk, ktorý sa v prípade nebezpečenstva nafúkne na pevný nylonový obal okolo hlavy.


Nafúknutie cyklistickej prilby trvá len desatinu sekundy a jej tvar sa prispôsobí hlave. Pár sekúnd po náraze sa začne prilba postupne vypúšťať. Senzor reaguje na náhlu zmenu pohybu a je ho možné v prípade potreby vypnúť.Dodáva sa s púzdrom (šatkou), ktoré je možné ponechať aj počas nosenia. Samotný obojok (v ktorom je airbag skrytý) je vodotesný, ale nie je ho možné oprať. Preto je rozumnejšie nosiť obojok s púzdrom a v prípade potreby púzdro stiahnuť a oprať.

Cyklistický airbag je určený pre osoby staršie ako 15 rokov. Navrhnutý je len pre bežnú cyklistiku, teda nie je určený pre extrémne cyklistické športy (napr. BMX, Downhill), tandemové bicycle, skateboardy a pod. Dodáva sa v niekoľkých veľkostiach.

Hmotnosť cyklistického airbagu je okolo 700 gramov.

Aktuálna cena je 2995 švédskych korún (približne 320 eur). V Európe sa zatiaľ nepredáva, pretože výrobcovia čakajú na udelenie licencie na predaj v Eúropskej únii.


Stránka produktu, na ktorej sa môžete podrobnejšie dočítať, ako cyklistický airbag funguje: www.hovding.com

  • Currently 4.00/5

Priemerné hodnotenie: 4.0 (počet hlasov: 1)

Hlasovať môžu len prihlásení užívatelia

» Diskusia k článku (0) - pridať komentár

Bmatias
15. 8. 2011 09:58
Prečítané 3881
Bikeweb.sk


bike

11.12.2023
slnko 7:49 - 16:01
Sviatok: Hilda

Ďalšie sekcie

Bikeweb odporúča

Najčítanejšie články

Reklama

Kvízy