ŠKODA predstavuje svoj prvý elektrobicykel

bike

ŠKODA prichádza na trh so svojím prvým elektrobicyklom - ŠKODA Green E Line. Na jedno nabitie ponúka dojazd až 105 kilometrov. Nový atraktívny elektrobicykel rozširuje existujúcu ponuku bicyklov tejto značky. Pri výrobe svojho prvého elektrobicykla stavila na spoluprácu s renomovaným špecialistom na terén - rakúskou spoločnosťou KTM.


Nový bicykel ŠKODA Green E Line je skonštruovaný ako „Pedelec" (Pedal Electric Cycle). Pri tomto type elektrického bicykla má motor funkciu pomocného pohonu pri šliapaní do pedálov. Z legislatívnych dôvodov systém pomáha do maximálnej rýchlosti 25 km/h.

 

Dojazd bicykla s podporou elektromotora je až 105 kilometrov. Li-Ion batériu je možné z elektrickej siete dobiť za 4 hodiny. O pohon sa stará elektromotor značky BionX, integrovaný do náboja zadného kolesa, ktorý ponúka výkon 250 wattov. Energiu čerpá z akumulátora s hmotnosťou 2,6 kilogramu a kapacitou 423 watthodín, ktorý je umiestnený na ráme bicykla. Celý bicykel váži iba 21,7 kg.

 

Senzory neustále vyhodnocujú parametre ako je rýchlosť, frekvencia šliapania a krútiaci moment. V závislosti na nastavení elektromotor pridáva ďalších 35, 75, 150 alebo 300 percent k výkonu cyklistov. Motor je možné samozrejme úplne vypnúť, potom sa cyklista pohybuje len vlastnou silou.

 

Systém je vybavený aj funkciou rekuperácie. Vďaka tomu sa vracia energia získaná pri brzdení alebo zjazde z kopca späť do akumulátora. Výhodou zvolenej konštrukcie a použitých komponentov je fakt, že jednoduchou výmenou zadného kolesa a demontážou batérie sa z elektrobicykla Green E Line stane bežný krosový bicykel.

skoda bike

Zhrnutie:

  • Dojazd: 105 km

  • Dĺžka nabíjania: 4 hod

  • výkon 250 wattov

  • Hmotnosť celého bicykla: 21,7 kg


  • Foto: ŠKODA AUTO Slovensko s.r.o.

    Zdroj: Tlačová správa

  • Currently 4.00/5

Priemerné hodnotenie: 4.0 (počet hlasov: 1)

Hlasovať môžu len prihlásení užívatelia

» Diskusia k článku (3) - pridať komentár

Bmatias
17. 7. 2013 13:25
Prečítané 3833
Bikeweb.sk


bike

27.5.2024
slnko 5:00 - 20:57
Sviatok: Iveta

Ďalšie sekcie

Bikeweb odporúča

Najčítanejšie články

Reklama

Kvízy