Bicykel - zoznam článkov v kategórii

1 2

Kategórie bicyklov Cyklistika sa delí na niekoľko skupín. Okrem základného rozdelenia na rekreačnú a športovú je najdôležitejším delením podľa druhu cyklistiky.
Popis bicykla Popis bicykla - základné časti. Každý cyklista by mal poznať bicykel. Veď si predstavte, že pôjdete do obchodu a začnete slovami: chcel by som takú vecičku čo sa nachádza pod tým modrým ...
Typy bŕzd Pri kúpe bicykla by ste sa mali zamerať aj na brzndný systém. Veď brzdenie je asi druhá najdôležitejšia funkcia bicykla.
Vznik MTB Ako sa stal z dopravného prostriedku fenomén.
Povinná výbava bicykla (vyhláška) Čo musí mať bicykel podľa vyhlášky o pozemných komunikáciách.
Ako kúpiť bicykel ? Je lepšie kúpiť si zložený bicykel alebo radšej poskladať vlastný?
Kontrola bicykla pred jazdou a po jazde Všetky časti a komponenty bicykla majú svoju limitovanú a konečnú životnosť. Dĺžka životnosti bicykla alebo komponentu je ovplyvnená nielen konštrukciou a použitým materiálom, ale rovnako aj údržbou a intenzitou používania.
Kúpa bicykla Výber bicykla je jedným z najdôležitejších rozhodnutí, a preto by sa mu mala venovať dostatočná pozornosť. Treba si uvedomiť, že univerzálny bicykel už neexistuje, a preto treba výber zvážiť. Tento návod je určený hlavne tým menej skúseným, ktorí sa chystajú na kúpu.
Nastavenie bicykla - sedlo a pedále Správne nastavenie bicykla je kľúčom k bezpečnému a pohodlnému zvládnutiu jazdy. Pri jazde na zle nastavenom bicykli skôr nastanú bolesti chrbtice, či predčasná únava a pomalšia jazda. Začnem nastavením sedla a popisu správnej polohy nôh na pedálov.
Nastavenie bicykla - predstavec Pokračovanie článku o nastavení bicykla, tento raz na tému predstavec. Článok stručne popisuje nastavenie predstavcov.

zobrazené články: 1 - 10

1 2

Bikeweb.sk


bike

27.5.2024
slnko 5:00 - 20:57
Sviatok: Iveta

Ďalšie sekcie

Bikeweb odporúča

Najčítanejšie články

Reklama

Kvízy