Bicykel - zoznam článkov v kategórii

1 2

Cyklistické prilby Nosíte počas jazdy na hlave cyklistickú prilbu? Cyklistická prilba chráni najzraniteľnejšiu časť nášho tela. O výhodách nosenia cyklistickej prilby sa presvedčilo už množstvo cyklistov na vlastnej koži. Prilba na hlave dokáže zachrániť život, preto sa oplatí do nej investovať.
Cyklopočítače Cyklopočítače patria k bežným doplnkom bicykla, ktorý by nemal chýbať žiadnemu skúsenému cyklistovi. Umožňuje nám viesť si záznamy o cyklistických výletoch, sledovať aktuálnu rýchlosť a mnohé ďalšie funkcie. Pre niektorých cyklistov sú údaje z cyklopočítača motiváciou, keďže lepšie vidia výsledky svojho úsilia.
Prehadzovanie Dnes už si bicykle bez prevodov mnohí ani nedokážeme predstaviť. Prehadzovanie rýchlostí patrí k najlepším vylepšeniam v porovnaní so staršou generáciou bicyklov. Každý športový bicykel už má možnosť radiť prevody. Aj keď disponujú množstvom prevodov, nie vždy ich vieme správne používať.
Oprava defektu za pár minút Defekt je asi najbežnejší technický problém s bicyklom, ktorý nás môže zastihnúť kdekoľvek. Bez jeho opravy sa ďalej na bicykli nepohneme. Pokiaľ jazdíte dlhšie vzdialenosti, musíte byť naň pripravení. Kvalitný plášť síce pred defektom chráni, ale nič nie je isté. Na konci podrobného článku nájdete videonávod.
Nitovanie - výmena reťaze Aj skúsenému cyklistovi sa môže stať, že pretrhne reťaz na bicykli. Väčšinou sa to stáva pri stúpaní do kopca alebo ak sa veľmi trháte s pedálmi. Ak sa vám to stane 40 km od domu, ste v celkom dobrej kaši. V tomto článku si povieme, ako si znitovať reťaz.
ŠKODA predstavuje svoj prvý elektrobicykel ŠKODA prichádza na trh so svojím prvým elektrobicyklom - ŠKODA Green E Line. Na jedno nabitie ponúka dojazd až 105 kilometrov. Nový atraktívny elektrobicykel rozširuje existujúcu ponuku bicyklov tejto značky. Pri výrobe svojho prvého elektrobicykla stavila na spoluprácu s renomovaným špecialistom na terén - rakúskou spoločnosťou KTM.
Detský bicykel bez pomocných koliesok Každý, kto sa učil jazdiť na bicykli, asi začal s pomocnými kolieskami. Vďaka moderným technológiám je dnes oveľa ľahšie udržať rovnováhu aj na bežnom bicykli, ako tomu bolo kedysi pred pár rokmi. A ďalším zlomom je nasadenie gyroskopických kolies. Deti sa možno už čoskoro naučia bicyklovať bez zbytočných pádov.
Pánsky vs. dámsky bicykel aké sú ich rozdiely? Pánske a dámske bicykle sa od seba líšili už od samotných počiatkov. Zatiaľ čo pre panský bicykel bola typická vodorovná tyč, dámsky naopak disponoval šikmou tyčou. Dôvodom bola najmä vtedajšia móda. Dámy totiž nosievali dlhé sukne a šaty a pri nasadaní nemohli odhaliť nahú kožu ani spodnú bielizeň. V súčasnosti sa od seba bicykle stále líšia, dôvody sú však iné. Prečo by si ženy nemali kupovať pánsky bicykel a naopak, sa dočítate v článku.

zobrazené články: 11 - 18

1 2

Bikeweb.sk


bike

27.6.2022
slnko 4:53 - 21:16
Sviatok: Ladislav, Ladislava

Prihlásenie
Nick:
Heslo:

Ďalšie sekcie

Bikeweb odporúča

Najčítanejšie články

Reklama

Kvízy