Swytch - prerob si ľubovoľný bicykel na elektrický

bike

Startup Swytch prináša riešenie ako prerobiť bežný bicykel na elektrický bicykel. Stačia k tomu tri šúčiastky a nový bicykel nás povedzie aj 80 km. Ide o celkom rozumnú cestu ako predísť zbytočnému vyhadzovaniu bicyklov v prípade, kedy chce človek jazdiť na elektriku.


Bicykle na elektriku zažívajú rozmach a výrobcov e-bikov neustále pribúda. Ak sa nechceme zbytočne zbaviť funkčného bicykla, mladý tím z Londýna navrhol riešenie na výrobu elektrického bicykla z existujúceho. Stačia k tomu tri nové súčiastky: koleso so zabudovaným motorom, napájacia stanica a konektor. Najvyššia verzia umožňuje dojazd približne 80km s rýchlosťou okolo 24 km/hodinu. Realizácia myšlienky sa začala koncom roku 2017 a dnes už si môžeme komponenty objednať. Súčasťou balenia je aj jednoduchý návod na montáž, ktorú zvládne priemerne zdatný človek aj sám.

K dispozícii je niekoľko variant podľa toho, aký chce cyklista dojazd či rýchlosť. Ceny súčiastok na výrobu elektrického bicykla sa začínajú na úrovni 399 libier, čo je približne 450 eur. Pre nadšencov horskej cyklistiky bude vhodnejšie siahnuť po verzii s vyšším výkonom, momentálne sú k dispozícii akumulátory s výkonom od 250 do 500 watov.

 

Stránka produktu Swytch: https://www.swytchbike.com

  • Currently 4.00/5

Priemerné hodnotenie: 4.0 (počet hlasov: 1)

Hlasovať môžu len prihlásení užívatelia

» Diskusia k článku (0) - pridať komentár

Bmatias
25. 9. 2019 14:09
Prečítané 2901
Bikeweb.sk


bike

27.5.2024
slnko 5:00 - 20:57
Sviatok: Iveta

Ďalšie sekcie

Bikeweb odporúča

Najčítanejšie články

Reklama

Kvízy