NuBike - bicykel bez reťaze

bike

Dokážete si predstaviť pojazdný bicykel bez točenia pedálov a reťaze? Práve tak by sa dal charakterizovať produkt z dielne NuBike, ktorý sľubuje cyklistom najmä šetrenie tela a zníženie nárokov na celkovú údržbu bicykla práve tým, že nebude nutné starať sa o reťaz.


Namiesto bežného pedálovania do kruhu postačí hýbať nohami hore a dole. Výrobca bicykla odôvodňuje svoj nový koncept najmä tým, že takýto spôsob pedálovania viac šetrí členky, boky aj kolená v porovnaní s tradičným otáčaním pedálov do kruhu. Bicykel by mal byť zároveň lacnejší na údržbu, keďže pravidelné olejovanie či výmena reťaze vyžaduje veľa času aj peňazí, nehovoriac o ďalšej výbave pre prípadné roztrhnutie reťaze v teréne.

 

Výrobcovia tvrdia, že prototyp bicykla je hotový na 90% a prvé objednávky sú k dispozícii na úrovni 3600 až 3800 eur.

 

Možno sa vďaka tomu dočkáme rozdelenia cyklistov do dvoch táborob podľa toho, aký spôsob pedálovania budú preferovať. A potom bude zaujímavé sledovať cyklistické preteky, kde budú navzájom súperiť cyklisti s rôznym štýlom pedálovania. Ukážku používania bicykla bez reťaze si môžete pozrieť na videu nižšie.

 

 

Viac informácií o bicykli nájdete na stránke kickstarter

  • Currently 4.00/5

Priemerné hodnotenie: 4.0 (počet hlasov: 1)

Hlasovať môžu len prihlásení užívatelia

» Diskusia k článku (0) - pridať komentár

Bmatias
26. 1. 2019 19:34
Prečítané 1770
Bikeweb.sk


bike

27.5.2024
slnko 5:00 - 20:57
Sviatok: Iveta

Ďalšie sekcie

Bikeweb odporúča

Najčítanejšie články

Reklama

Kvízy