Bitlock - Bluetooth zámok na bicykel

bike

Tím nadšencov sa pustil do vývoja nového spôsobu zabezpečenia bicykla pred krádežou. Možno sa už čoskoro dočkáme zámku pre bicykel, na ktorý nebudeme potrebovať kľúč či znalosť číselného kódu. Prístup k bicyklu nám zabezpečí mobilná aplikácia. Ochrana bicykla cez mobil má množstvo ďalších výhod


Odomknutie a zamknutie bicykla cez mobil

BitLock – tak by sa mal volať revolučný zámok na bicykel, ktorý sa bude ovládať cez mobilný telefón. Ide o zámok na bicykel vyrobený z pevnej ocele, takže si zlodeji s klasickými kliešťami veľmi nepomôžu. Na odomknutie a zamknutie bicykla bude slúžiť aplikácia v mobilnom telefóne. Autori projektu sľubujú rýchle a jednoduché odomknutie a zároveň bezpečnú ochranu bicykla.

Zámok na bicykel umožňuje zdieľanie bicykla

Mobilná aplikácia k zámku má mať množstvo ďalších funkcií ako sledovanie polohy bicykla a ukladanie informácii o prejdenej vzdialenosti (sledovač trasy). Užitočnou vlastnosťou môže byť aj zdieľanie bicykla so svojimi kamarátmi, ktorí si môžu vyhľadať voľné bicykle vo svojom okolí a v prípade potreby vás osloviť cez telefón.

Za najväčší problém momentálne považujeme to, že ak cyklista príde o mobil alebo sa mu len vybije baterka, k svojmu bicyklu sa tak ľahko nedostane. Ukážku, ako má zámok na bicykel fungovať v praxi si môžete pozrieť na nasledujúcom videu.

 

 

Zámok na bicykel - charakteristika

  • Materiál: oceľ
  • Odhadovaná cena: 79 dolárov
  • Výdrž batérie v zámku na bicykel: 5 rokov (10000 zamknutí)
  • Stránky produktu: bitlock.co, KickStarter
  • Currently 4.00/5

Priemerné hodnotenie: 4.0 (počet hlasov: 1)

Hlasovať môžu len prihlásení užívatelia

» Diskusia k článku (0) - pridať komentár

Bmatias
28. 10. 2013 19:16
Prečítané 5342
Bikeweb.sk


bike

15.7.2024
slnko 5:08 - 21:07
Sviatok: Henrich

Ďalšie sekcie

Bikeweb odporúča

Najčítanejšie články

Reklama

Kvízy