Ochrana bicykla - nasaďte putá

bike

Ochrániť bicykel pred zlodejmi nie je vôbec jednoduché, čo potrvdí každý, komu už bicykel aspoň raz zmizol. Existuje mnoho rôznych zámkov a iných zariadení, no pred máloktorým sa skúsení a prefíkaní zlodeji vzdajú. Preto prichádzajú aj nové spôsoby ochrany.


Putá na bicykel. Nový spôsob ochrany bicykla, ktorý je tvorený kombináciou obyčajných pút z vytvrdeného železa a zámkou odolnou proti prístupu vŕtačky a iných nebezpečných objektov.

Vďaka dobre umiestneným tepelne upraveným čapom vnútri zariadenia nie je možné využiť silu páky. Aj zámka je tepelne upravená a uložená tak, že sa k nej nedá dostať žiadnymi nástrojmi okrem kľúča (na toto umiestnenie má autor patent ).

Žiadne zabezpečenie síce nie je dokonalé a dá sa prekonať, ale keď už zlodej príde k množstvu bicyklov, je nepravdepodobné, že začne kradnút ten, ktorý je najlepšie "ozbrojený".

O tom, že je zariadenie ozaj silné svedčí aj strieborná cena za ochranu (a zlatá cena za zámku), ktorú mu udelila poistivňa a znížila pistnú sumu na bicykel v prípade že majiteľ používa toto zariadenie. Cena zariadenia je 80 libier, čo je približne 3000sk (100€).

  • Currently 4.00/5

Priemerné hodnotenie: 4.0 (počet hlasov: 2)

Hlasovať môžu len prihlásení užívatelia

» Diskusia k článku (5) - pridať komentár

Bmatias
2. 7. 2008 14:04
Prečítané 6964
Bikeweb.sk


bike

15.7.2024
slnko 5:08 - 21:07
Sviatok: Henrich

Ďalšie sekcie

Bikeweb odporúča

Najčítanejšie články

Reklama

Kvízy